נשים לאחר גיל המעבר נמצאות בסיכון גבוה לשברים, במיוחד נשים עם היסטוריה של שברים אוסטאופורוטיים, גורמי סיכון מרובים לשברים או טיפולים אוסטיאופורוזיס כושלים או בלתי סובלניים. נשים רבות זקוקות לטיפול, גם אם האוסטאופניה (חולשת העצמות) שלהן אינה חמורה מספיק בכדי לחלות באוסטיאופורוזיס.

שינויים באורח החיים וטיפולים רפואיים יכולים למנוע אובדן עצם נוסף באוסטאופורוזיס ולהפחית את הסיכון לשברים

ניתן לטפל באנשים שסבלו משברים אופייניים לאוסטיאופורוזיס, כגון על פרק כף היד, עמוד השדרה או הירך, וצפיפות העצם המתקבלת יכולה להיות תקינה. הטיפולים באוסטיאופרוזיס מבוסס כוללים פעילות גופנית, ויטמינים, מינרלים ותרופות.

אין תרופה לאוסטאופורוזיס אך טיפול מתאים יכול לסייע בהגנה על העצמות ולחזק אותן

הטיפול באוסטיאופרוזיס כולל טיפול או מניעה של שברים ושימוש בתרופות לחיזוק העצמות. טיפול תרופתי מטרת הטיפול התרופתי היא להפחית את הסיכון לשברים. 2-4 תרופות מסווגות כתרופות אנטי-ספיגה (ביספוספונט), אגוניסט / אנטגוניסט לאסטרוגן (EAAS), אסטרוגנים (קלציטונין, דנוסומאב) ותרופות אנבוליים לטיפול באוסטיאופסורוזיס.

ישנן עדויות מוגבלות לכך שתוספים מסוימים כגון ויטמין K 2 וסויה יכולים לסייע בהפחתת הסיכון לשברים כתוצאה מאוסטאופורוזיס

אך יש צורך במחקרים נוספים על מנת להדגים את היתרונות ולזהות את הסיכונים. בחולים בסיכון גבוה, ייתכן שיהיה צורך בטיפול תרופתי כדי להפחית את הסיכון לשברים בעצמות עקב אוסטיאופורוזיס. טיפולי אוסטאופורוזיס טבעיים – לתרופות לאוסטיאופורוזיס יכולות להיות תופעות לוואי כך שאולי תעדיפו טיפולים אחרים על פני טיפול תרופתי.

אם אובחנת כסובלת מאוסטיאופורוזיס או שסבלת משבר

עליך לקבל טיפול כדי להפחית את הסיכון לשברים נוספים. בעזרת מניעה וטיפול מתאימים, ניתן לעשות מאמצים להגביר את פירוק העצמות בגוף, מה שמוביל לעצמות מוחלשות ולאוסטיאופורוזיס. נשים צעירות הנוטלות תרופות למצבים הידועים כגורמים לאובדן עצמות ושברים יכולות להפיק תועלת מטיפול באוסטיאופורוזיס. הוכח כי הוא מונע אובדן עצמות ונתונים על נשים הסובלות מאוסטיאופורוזיס מראות שהוא יכול להפחית את הסיכון לשברים בחוליות ב -35%. טיפול החלפת טסטוסטרון יכול לסייע בשיפור הסימפטומים של טסטוסטרון נמוך באוסטאופסורוזיס, וכמה תרופות שנחקרו לאוסטיאופורוזיס אצל גברים המליצו על הוספת טסטוסטרון.

בנוסף לטיפול באוסטיאופורוזיס

האפנן הסלקטיבי של קולטן האסטרוגן של רלוקסיפן (Evista (r) שימש להפחתת הסיכון לסרטן השד בקרב נשים. למרות שביספוספונט מומלץ בדרך כלל כטיפול קו ראשון ב- PMO, המחברים מציינים כי יש לשקול אוקסיפן בנשים צעירות הסובלות מאוסטיאופורוזיס BMD נמוך מכיוון שהוא יכול למנוע אובדן עצמות ולהפחית את הסיכון לשברים בחוליות.

ביספוספונטים מקדמים את צפיפות העצם והידרדרות איטית ושימשו בהצלחה באוסטרליה לטיפול באוסטיאופורוזיס אצל גברים ונשים כאחד

הם מפחיתים את הסיכון לשברים בירך, בפרק כף היד ובעמוד השדרה אצל אנשים הסובלים מאוסטיאופסורוזיס ומשפרים את רמות ה- T.

בדרך כלל נקבע להגדיל את מסת העצם בגברים עם אוסטאופורוזיס היפוגונאדלי ראשוני בסיכון גבוה לשברים

גברים ונשים בסיכון מוגבר לשברים מקבלים גם תרופות אוסטיאופורוזיס כמו ביספוספונטים. תרופות שאושרו לנשים וגברים עם סיכון גבוה יותר לאובדן עצמות ושברים, משמשות גם תרופות המדולדלות מהורמונים לטיפול בסרטן השד והערמונית.

למרות שהשימוש בו לטווח ארוך אינו מומלץ עוד לטיפול באוסטאופורוזיס

הוא עדיין נחשב לטיפול העיקרי בנשים מתחת לגיל 60 שחושפות לירידה בצפיפות העצם עקב אוסטיאופורוזיס. Teriparatide (forteo) מיועד לטיפול בנשים אוסטאופורוזיס לאחר גיל המעבר עם סיכון גבוה לשברים וחסרות סובלנות לטיפול הקודם באוסטיאופורוזיס או שטיפול אוסטאופורוזיס לא הגדיל את מסת העצם. תרופות לאוסטיאופורוזיס מאושרות לגברים ונשים כאחד, וחלקן מאושרות לנשים.

רמת הטיפול באוסטאופורוזיס השתנתה מאז 2008

והמלצות הטיפול מבוססות כעת על צפיפות מינרל העצמות של האדם. המומחים לבריאות העצמות ב- UC San Diego Health יכולים לסייע להבטיח כי כל מי שסובל משבר בירך בנפילה של פחות מגובה אחד יקבל הערכה של הסיכון לשברים, טיפול וטיפול נוסף אצל רופא אורתופד או מומחה לאוסטיאופורוזיס.
עבור עוד פרטים נוספים בנושא של אוסטאופורוזיס טיפול ניתן לגשת לאתר mkdiet.co.il

נשים עם מבחן צפיפות עצם d'une ערך של 25 ומטה

כמו 33-38, צריכות להתחיל להפחית את הסיכון לשברים כדי להתחיל בטיפול. מחקר שנערך בשנת 2015 מצא כי לנשים טרנסג'נדריות שמקבלות טיפול הורמונלי יש סיכון מוגבר לאוסטאופורוזיס ממחקר שפורסם בשנת 2015. שימוש באנטי -אנדרוגנים במשך שנה לפני הופעת HT יכול להפחית את הסיכון הזה.

בנשים עם אוסטיאופורוזיס שאושר

הוכח כי קלציטונין מגביר את צפיפות העצם ואת חוזק עמוד השדרה. מחקרים קליניים הפחיתו את מחזור העצמות (איבוד עצם) בנשים לאחר גיל המעבר בסיכון לאוסטאופורוזיס. אחידות לאחר טיפול באוסטאופורוזיס באלנדרונאט הפחיתה את הסיכון לשברים ושברים לא חוליות בהשוואה ללא טיפול באלנדרונאט.

הוא מאושר גם לטיפול באובדן עצמות בקרב גברים הסובלים מאוסטיאופורוזיס וסרטן הערמונית שקיבלו ADT.72-74. מחקר של Freedom, שכלל 7,868 נשים לאחר גיל המעבר עם אוסטאופסורוזיס, הראה ש -60 מ"ג של denosumab הגביר את הסיכון לשברים בירך, לא חוליות וחוליות בהשוואה לפלסבו במשך חמישה חודשים עד 36 חודשים. Denosumabs משמשים גם לטיפול בנשים לאחר גיל המעבר בסיכון גבוה לשברים, המוגדרות כבעיות עם היסטוריה של שברים אוסטאופורוטיים, גורמי סיכון מרובים לשברים וחולים שנכשלו או שאינם סובלים טיפולים אחרים באוסטאופורוזיס. בשנת 2018, הוא אושר לטיפול באוסטיאופורוזיס המושרה על ידי גלוקוקורטיקואידים (GOPI) בקרב גברים ונשים עם סיכון גבוה לשברים על ידי התחלה והמשך של גלוקוקורטיקואידים סיסטמיים במינון יומי של 75 מ"ג ומעלה, כמו בפרדניזון. הוא צפוי להישאר על גלוקוקורטיקואידים עד 6 חודשים.