התמודדות עם תקרה דולפת יכולה להיות משימה לא פשוטה, במיוחד אם אינך בטוח מאיפה להתחיל. פוסט זה בבלוג מספק תובנות כיצד ניתן לזהות נזילה בתקרה לפני שהיא מסלימה לבעיה גדולה. אנו נסקור סימנים המעידים על דליפה, הסיבות להתרחשותה, צעדים לניהולה ואמצעי מניעה.

"טפטוף זה לא רק טיפה" – הסימנים של תקרה דולפת.

טפטוף הוא לא רק טיפה. כאשר מדובר בתקרה דולפת, ישנם לא פעם מספר סימנים שיכולים להעיד על בעיה. אחד הסימנים הברורים ביותר הוא טפטוף מים מהתקרה. זה יכול להיות טפטוף עקבי או נפילות לסירוגין, אבל כך או כך, זה אינדיקציה ברורה שיש דליפה.

בנוסף למים הנראים לעין, ייתכן שתבחין גם בשינוי צבע או כתמים בתקרה. זה יכול להיגרם כתוצאה מחדירת מים ומשאירים אחריהם סימנים. הכתמים עשויים להופיע ככתמים כהים או אפילו כתמים צהבהבים, בהתאם לחומרת הדליפה.

סימן נוסף שצריך להיזהר ממנו הוא צבע מבעבע או מתקלף בתקרה. כאשר מים חודרים לחומר התקרה, הם עלולים לגרום לבעבוע או להתקלף של הצבע. זוהי אינדיקציה ברורה לכך שיש רטיבות מאחורי שכבת הצבע, שכנראה נובעת מנזילה.

לבסוף, ייתכן שתבחין בריח מעופש או לח בחדר. זה יכול להיות אינדיקציה לנזקי מים וצמיחת עובש כתוצאה מתקרה דולפת. עובש משגשג בסביבות לחות, כך שאם אתם מזהים ריח עבש, חשוב לטפל בנושא בהקדם כדי למנוע נזקים נוספים וסכנות בריאותיות פוטנציאליות.

תמונה המציגה כתם מים בולט על התקרה.
תמונה המציגה כתם מים בולט על התקרה.

למה התקרה שלך דולפת?

יכולות להיות מספר סיבות מדוע התקרה שלך דולפת. הבנת הסיבות הללו יכולה לעזור לך לטפל בבעיה ביעילות ולמנוע נזק נוסף.

מה לעשות כשיש לך תקרה דולפת?

כאשר אתה מגלה תקרה דולפת, חיוני לנקוט פעולה מיידית כדי למזער נזקים ולמנוע בעיות נוספות. להלן הצעדים שתוכל לנקוט כדי לטפל במצב:

תמונה של בעל בית בודק בקפידה תקרה דולפת.
בעל בית בודק בקפידה תקרה דולפת.

האם ניתן למנוע תקרה דולפת?

סימנים של תקרה דולפת:

סימנים של דליפה סיבות לדליפה נהל את הדליפה אמצעי מניעה
כתמי מים או כתמים על התקרה רעפים או אריחים סדוקים, חסרים או שבורים תיקון או החלפת רעפים או אריחים בדוק באופן קבוע את הגג עבור נזקים
שינוי צבע על הצבע מרזבים סתומים או מפלונים פינוי מרזבים ומזרבים נקה את המרזבים באופן קבוע
צמיחת עובש וטחב גג אטום בצורה לא נכונה בדוק איטום הגג בדוק אטמים מדי שנה
נקודות רכות בתקרה מהבהב פגום החלף מהבהב פגום בדוק מהבהב מדי שנה

אמנם זיהוי נזילה בתקרה יכול להיות מסובך, אך מודעות לסימנים יכולה לחסוך מכם נזקים ועלויות משמעותיות. לאחר זיהוי נזילה, יש לפנות מיד לעזרה מקצועית על מנת למנוע נזק נוסף. תחזוקה ובדיקות שוטפות יכולות גם לסייע באיתור מוקדם ובמניעת נזילות.
עבור פרטים מורחבים בתחום של רטיבות בתקרה נא לגלוש לאתר no-leak.co.il