אלפי אנשים הצטופפו בשדות תעופה כדי לנסות ולצאת מאפגניסטן, כולל רבים שעבדו בממשלת אפגניסטן הנתמכת על ידי ארה"ב שעבד עם כוחות אמריקאים במהלך העימות בן 20 השנים. למרות הבטחות הטליבאן כי אפגנים חרדים שרוצים לעזוב יחזרו הביתה בשלום, נחשול של חיילים אמריקאים השיב את הסדר בשדה התעופה בקבול ימים לאחר שהאפגנים הציקו לו בניסיון נואש להימלט.

11 חברות בריאות דיגיטליות כבר נכנסו לשוק במחצית הראשונה של 2021

ולפחות 11 נוספות ייסגרו השנה, לעומת שבע בשנת 2020. איחוד הבריאות הדיגיטלית כבר יוצא לדרך בשנת 2021 ולפי. הדוח, בדרך להגיע לגידול פי 1.8 בעסקאות M & A בהשוואה לשנת 2020. חברות רכישה מיוחדות (SPAC) היו אחראיות על חמש מתוך אחת עשרה יציאות ציבוריות אלה במחצית הראשונה של השנה וצפויות להגיע להמשך יציאות ציבוריות בהמשך השנה.

ההשקעה בבריאות דיגיטלית מרקיעה שחקים

וכך גם יציאות ציבוריות, מיזוגים ורכישות. מרבית עסקאות ה- M&A כוללות רכישה של לפחות חברת בריאות דיגיטלית אחת, המעידה על התקדמות לקראת שירותים ומוצרים מקצה לקצה. עם התבגרות הבריאות הדיגיטלית, יותר ויותר חברות יבטלו את העין הציבורית.

תחום הטכנולוגיה יהווה את הנתח הגדול ביותר במשיכות בשנת 2021

לפי 118.2 מיליארד דולר, ואחריו שירותים פיננסיים, בסכום של 52 מיליארד דולר. סבבי טרום ההנפקה יתגלו גם כמסלול יציאה חשוב למשקיעים בחברות טכנולוגיה. SPACs ימשיכו להיות באור הזרקורים, לאור היציאות הצפויות השנה.

עד כה השנה

13 חברות יצאו להנפקה בשוק ההנפקה תמורת יותר מ -10 מיליארד דולר, לעומת 12 חברות לשנת 2020 המלאה. לבעלי הון סיכון יהיו 6.2 מיליארד דולר בחמשת החודשים הראשונים של השנה בשנת 2021. במאי 2021, הגידול במימון חברות פרטיות עקב עליית ערך המניות הטכנולוגיות המובילות ביוני 2020, מה שהגביר את הערכות השווי היציאה במאי.

במאי 2021 שלטו חברות דרום קליפורניה בהנפקות החדשות בשווי של יותר ממיליארד דולר

אך היה היעדרות ניכרת של חברות מחוץ לעמק הסיליקון. בסך הכל 137 משקיעים מוסדיים ייחודיים השקיעו בחברות שהפכו לציבוריות לפי הערכה זו או מעלה. על פי נתוני Pitchbook, חברות המסחר במניות שפרסמו תוכניות הנפקה בהיקף של 40 מיליארד דולר או יותר החודש הן אלה שצפות להן בכורות בשנת 2021. סך האקזיטים בארה"ב הגיעו לשיא חדש של 28.7 מיליארד דולר בשנה שעברה, ובראשם הופעת הבכורה של AirBnB בהנפקה עם שווי של 4.0 מיליארד דולר ו- 33 אקזיטים של Snowflake בשנה.

אם תוצאות אלו מדויקות

הצטברות המשיכות ברבעון השלישי של 2020 מעידה על תשואות טובות יותר למשקיעי הון סיכון וצמיחה, והניתוח הולך רחוק יותר. נוף היציאה מעולם לא היה עשיר ופעיל יותר, עם תשואות תלולות שיתגלגלו גל אחר גל, ודיבידנדים כבדים מכספי הון סיכון שיגיעו כתוצאה מכך. יציאה של חברות פרטיות (PE) וחברות הון סיכון עשויה לייצר התאוששות חזקה בשנת 2021 לאחר האטה עקב המגיפה ל -6 מיליארד דולר בשנה שעברה.

לאחר שתי הופעות דומיננטיות

היציאות הכוללות למחזור 2021 עולות ב -85% מהשנה שעברה וטוטאל בדרך לשבור את השיא הקודם. למרות המגיפה וכמה מחסומים, זה היה אירוע בולט שגרם לעשרות אלפים לחייך, והוא מבשר טוב לשנה הבאה. לאחר שהם ישנו דרכו, הם הכריזו על השקת אירוע קטן באוויר הפתוח החדש בשם Sunland on the Black Black ב בולגריה בחודש שעבר, שיתקיים בקיץ הקרוב.

מסר זה נלקח ללב על ידי מארגני פסטיבל האקזיט הסרבי בסוף השבוע

כאשר פרשו מפסטיבל המוזיקה הוותיק. הפסטיבל השנתי, שהושק בשנת 1995, כבר מזמן מהווה אבן שואבת לחובבי המוזיקה במדינות הבלקן השכנות, וחובבי פסטיבלים חדשים ממדינות כמו ספרד, גרמניה וצרפת נהרו לאירוע בסוף השבוע לאחר שרוב פסטיבלי המוזיקה הגדולים ברחבי אירופה נאלצו לבטל אירועים זו השנה השנייה ברציפות עקב חששות מתמשכים של וירוס הקורונה. הבוקר חברת טיפול לחיות מחמד רובר יצאה לבורסה בנאסד"ק, וסיימה את המיזוג שלה עם נותנת החסות של חברת ווינד נבל קארוול. בשנת 2021, אחת הייתה חברת אבטחת הסייבר Stackrox, בה תמך בספטמבר בשנה שעברה לפני שהשתלטה עליה בינואר על ידי רד האט והשניים האחרים היו רוברס ופושמרק, למרות שהוא נשאר קשור לשניהם בימים הראשונים. בשנת 2014 הוביל גנסן את רוברס כחבר דירקטוריון לסרייה C ותמך ב- PoshMark בשנת 2012 כאשר צפה בידידותו עם מייסד מאניש צ'נדרה צומחת וממשיכה במהלך ההנפקה בינואר.

הוא למד בריד קולג 'ובקלטק לפני שיצא לקריירה בחברות טכנולוגיה ותקופה כמייסד שהוביל אותו להשקעות הון סיכון. הוא נשאר נאמן לחברות הפורטפוליו הקיימות של גנסאן במהלך התקופה הזו, הוא אומר, והוא עדיין מייסד.